Naší snahou je chovat se k hostům kamarádsky a s pravým moravským lidským přístupem tak, aby se potvrdila vyhlášená jihomoravská pohostinnost a přívětivost ... Tož dojeďte za náma ...Ryzlink rýnský

suché

Objem láhve: 0,75 l

Ročník: 2018

Počet lahví: 1

Zbytkový cukr: 2,4

Skladem: Ano

Cena: 182 Kč (150 Kč bez DPH)

ks

Ryzlink rýnský


Popis produktu:

Původ:
List je středně velký, tvar čepele pětiúhelníkový nebo kruhovitý, pětilaločnatý se středně hlubokými horními bočními výkroji. Vrchní strana čepele listu je středně puchýřovitá. Hrozen je malý až středně velký, hustý s krátkou stopkou. Bobule je malá, kulatá. Barva bobule je žlutozelená. Na vrcholu bobule je černá tečka po blizně.

Charakteristika odrůdy:
List je velký, tvar čepele pětiúhelníkový, pětilaločnatý nebo sedmilaločnatý se středně hlubokými horními bočními výkroji. Vrchní strana čepele listu je slabě puchýřovitá. Hrozen je středně velký až velký, středně hustý s krátkou stopkou. Bobule je středně velká, široce elipsovitá. Barva bobule je žlutozelená. Chuť dužniny jemně muškátová.

Charakteristika vína:
Barva: světle žluto-zelená.
Vůně: květinová, typická - po lipovém květu, může být i muškátová, broskvová nebo jako luční květy
Chuť: peprně kořenitá a plná zvýrazněnou pikantní kyselinkou, někdy i vyššími a delikátními aromatickými látkami, jež zaujmou nevtíravým a přece dlouho trvajícím vjemem
Odrůda je považována za nejkvalitnější odrůdu severních vinohradnických oblastí, má vysoké nároky na polohu. Víno dosahuje vynikající jakosti, pokud jsou hrozny sklizeny koncem října až začátkem listopadu, protože se aromatické látky vyvíjí především při střídání nižších nočních teplot se slunečnými dny. 

Zpět