Naší snahou je chovat se k hostům kamarádsky a s pravým moravským lidským přístupem tak, aby se potvrdila vyhlášená jihomoravská pohostinnost a přívětivost ... Tož dojeďte za náma ...


Návštěva vinného sklepa s degustací "Mutěnský ALL INCLUSIVE"

Popis návštěvy

naše láhve s vínem a etiketou

Po příchodu do vinného sklípku a přivítání hostů naší ovocnou pálenkou, proběhne krátké pohoštění před degustací, pak následuje očekávaná degustace sudových mladých vín přímo ze sudů případně z láhví u těch vín, která jsou již zaláhvovaná, ale také nějaký ten archívek, tedy to co jsme sklidili na našich vinicích a pracně dostali až do tohoto sklepa , výběr cca z 10 – 15 ti vzorků vín – záleží na období, kdy k nám přijedete, je možné , že v září až říjnu okoštujete také burčák... Po degustaci následuje posezení ve stylové místnosti, typické pro vinný sklep, která je v horní části sklepa (v zimě vytopená), kde se podávají moravské speciality (obložené talíře s uzeným, klobásy, sýry, slaninkou, zelenina, pečivo, domácí pomazánky, škvarky, tlačenka a další dobroty), popř. něco na grilu. Ve spodní části sklepa, tedy přímo u sudů máme také posezení – 1 velký stůl pro cca 8 – 10 osob, zde je možno také posedět při větším počtu osob. Při tomto posezení může každý host vypít tolik vína, kolik jen bude chtít ..., tedy neomezené množství sudového vína ... u nás se budete mět dobře ... nebojte se ničeho. V případě, že neobsadíte celou kapacitu posezení a degustace sklepa, je vás tedy jen menší skupinka, musíte automaticky počítat s tím, že s vaší skupinou bude ve sklepě současně ještě další menší skupina hostů, kteří u nás nocují a přijeli také za vínkem, ale to jen pro informaci, aby nebyl někdo překvapeny, maximální kapacita sklepa je cca 28 osob, takže pokud nebudete mít požadavek vyloženě na samostatnou akci, která musí být i takto uhrazena, může se stát, že ve sklípku bude i maximální počet hostů. Po celou dobu této návštěvy vinného sklepa se o Vás bude starat přímo sklepmistr a majitel tohoto vinného sklepa, pokud budete mít zájem, tak Vám vysvětlí pečlivě postupy a výrobu vín a také s ochotou odpoví na Vaše otázky při degustaci. No a pak už vás čeká jen popíjání vínečka, zpívání a příjemná zábava. Na našem hlavním webu www.penzion-mutenice.cz můžete provést nezávaznou objednávku návštěvy vinného sklepa.

Cena výše popsané návštěvy pro 1 osobu "Mutěnský all inclusive" zahrnuje a činí: degustace sudových vín vč. i nějakých archívních vín (cca 15 odrud, 2 archivní vzorky domácí pálenky a 2-4 vzorky likéru), posezení s občerstvením, nealko, káva nebo čaj, slané pečivo a neomezenou konzumací sudového vína na celý večer » 750,- Kč/os max. však 6 hodin ve sklípku za tuto cenu – je možné i protáhnout tuto návštěvu, ale to až po dohodě přímo ve sklepě. Nákup vín do vlastních nádob přímo ze sudu nebo do nádob či lahví u naá je samozřejmě za příplatek také možný.

navíc dostanete od nás dárek, který je v ceně sklípku a tov podobě 1 lahve vína z naší vlastní produkce - v hezké papírové odnosce

Individuální návštěvy vinného sklípku pro samostatné skupinky, pokud není předem dohodnuto jinak, se organizují minimálně od počtu 6-ti osob, samozřejmě pokud budou 2 osoby, které chtějí navštívit náš sklípek s degustací, tak je určitě neodmítneme a pokud budeme mít nahlášeny další hosty ve stejném požadovaném termínu, tak tyto menší skupinky spojíme a uděláme degustaci např. pro 3 skupinky po dvou osobách, vše se musí předem objednat e-mailem a dohodnout s recepcí. 

K naší nabídce, ale i k jakékoli jiné je možné také přidat teplou večeři v Penzionu Pod Bůdama a to např. naši specialitku PEČENÁ KACHNA 1/4, bílé zelí, červené zelí, strapačky, kynutý knedlík ... (více info)

Fotogalerie z degustace

Ceník

Návštěva vinného sklepacena (Kč)
1 osoba "Mutěnský all inclusive"750,- / osoba
Cimbálová muzikaod 5.000,- za 3h
Harmonikaod 1.500,- za 3h
Naše balíčkycena / osoba (Kč)
Návštěva vinného sklepa + ubytování (P4) ... více infood 1.350,- (objednat)
Návštěva vinného sklepa + ubytování (P3) ... více infood 1.300,- (objednat)
Návštěva vinného sklepa + ubytování Pod Búdama (P2) ... více infood 1.300,- (objednat)
Návštěva vinného sklepa + ubytování Brněnská (P1) ... více infood 1.150,- (objednat)
Dárkový poukaz - možnost objednat dárkový poukaz pro vás nebo vaše známéobjednat