Rodinné vinařství Zimolkovi

Navštivte srdce mutěnických sklepů

Snoubíme znalosti našich dědů s moderními přístupy. Každá bobule hroznů si od nás zaslouží maximální péči. Právě důraz na preciznost při výběru a výrobě vína je tím hlavním důvodem, proč si chuť našich vín zamilujete. Zarezervujte si ochutnávku vín a přesvědčte se na vlastní chuťové pohárky.
suché
Moravské zemské víno
2023

Rulandské šedé je opravdu skvělé víno, které si získá srdce každého milovníka vína!
Aroma Rulandského šedého je překvapivě bohaté a pestré. Na prvním místě jsou zde tóny meruněk a broskví, které okamžitě vtáhnou vaše smysly do této lahodné symfonie. K nim se přidávají také další žluté ovoce, což celkovým aromatickým dojmem dodává na pestrosti a zajímavosti.
Chuť rulandského šedého je pak opravdu dechberoucí. Okamžitě ucítíte lahodný mix tropických plodů, který si bude rozkošně hrát na vašem jazyku. Peckové ovoce zde hraje klíčovou roli a propůjčuje tomuto vínu osobitý charakter. Při pozorném vnímání naleznete i zábavné jemné stopy zralých třešní ukrývající se v dochuti. 

otevřít e-shop
suché
Moravské zemské víno
2023

Müller Thurgau z mladého vinohradu je skvostným příkladem, jak se mohou spojit lehkost, svěžest a suchý charakter v jednom lahodném bílém víně. Tato odrůda se vyznačuje svým nezaměnitelným profilem, který je jako stvořený pro milovníky bílých vín hledající něco nového a osvěžujícího.

Aroma vína je přímočaré a přitom komplexní, s jasně vyjádřenými ovocnými tóny, kde dominuje zelené jablko a broskve. Tyto primární tóny jsou doplněny o jemné květinové nuance, které dodávají vínu další vrstvu sofistikovanosti a zajímavosti. Společně tvoří buket, který je svěží a lákavý, přitom nikdy příliš dominantní nebo obtěžující.

Chuť vína je příkladem dokonalé rovnováhy. Nízký obsah cukru a vyvážená kyselost se snoubí v harmonii, která zanechává příjemně suchý dojem na patře. Tato suchost společně se svěží kyselinkou umožňuje, aby se ovocné a květinové aroma plně rozvinulo a zanechalo v ústech dlouhotrvající, čistý zážitek.

otevřít e-shop
polosuché
Moravské zemské víno
2023

Aroma Cuvée Filip doslova ožívá směsicí tropických plodů. Představte si tu nejlahodnější kompozici chutí, kdy se míchají tóny banánů a ananasu s dalšími exotickými ovocnými prvky. Vůně tohoto vína vás zcela určitě vtáhne do světa snů o tropických rájích a slunečných dnech na pláži.

Co se týče chuti, Cuvée Filip exceluje ve své živosti a svěžesti. Přítomná kyselina dodává nesmírnou osvěžující notu, která rozproudí vaše chuťové buňky jako první paprsky ranního slunce po probuzení. Jemná, ale neodolatelná chuť zeleného jablka přidává další vrstvu komplexnosti a zajímavosti.

otevřít e-shop
polosladké
Moravské zemské víno
2023

Tento hibernal je skutečně výjimečné víno, které se může pochlubit unikátní kombinací chutí a vůní, jež pochází ze dvou zcela odlišných vinic. Tyto vinice jsou umístěny v různých částech Mutěnic, což jedním z důvodů jedinečnosti tohoto nápoje.
Má až sytě zlatou barvu. Tento odstín dokonale odráží bohatství chutí a vůní, které se ve vínu ukrývají. Když víno nalejete do sklenice a necháte ho na chvíli dýchat, začne se postupně uvolňovat fascinující paleta aroma. 
Prvním tónem, který zaujme vaše čichové buňky, je vůně černého rybízu. Následuje ovocný akord pomela a grepu, který dodává hibernalu spolu s pikantní kyselinou úchvatnou svěžest. 
V chuti cítíme zralý až přezrálý grep, jenž dominuje celkovému profilu vína a dodává mu jiskřivou zábavnost a ovocnou plnost. Tento nápoj má také krásně kulaté tělo, což znamená, že je nejen vyvážené, ale i dobře strukturované. Na konci každého doušku hibernalu objevíte sladkou lahodnou dochuť, která zanechává trvalý dojem. Tato delikátní sladkost není příliš silná ani přeslazená - spíše jemně rozplývající se smyslnost.

otevřít e-shop
polosladké
Moravské zemské víno
2023

Pálava je skutečně úchvatné víno, které vám okamžitě učaruje svou nádhernou žlutozelenou barvou. Tento odstín připomíná slunce zapadající za vinicí. 
Aroma pálavy je opravdu jedinečné. Je čistá odrůdová. Ucítíte intenzivní ovocné tóny, které se postupně uvolňují a rozlévají v celém objemu sklenice. Když se aroma dostatečně rozvine, začnete vnímat další vrstvy - citrusy, liči, limety. Tyto tóny jsou tak osvěžující! Citrusové prvky dodávají tomuto vínu onen zvláštní šmrnc, který ho odlišuje od ostatních odrůd a činí ho tak jedinečným.
Chuť Pálavy je jemná, ale zároveň plná i bohatá. Když víno vstoupí do vašich úst, ucítíte medovou sladkost, která se rozplývá na jazyku i patře. Tato chuť je tak lahodná a přitažlivá, že si ji budete chtít uchovat co nejdéle. A nakonec citrusová dochuť, která zanechává na vašem patře dlouhotrvající až božský zážitek.
Celkově je Pálava neuvěřitelně komplexní a fascinující víno, které si zaslouží pozornost.

otevřít e-shop
suché
Moravské zemské víno
2023

Veltlínské zelené je neuvěřitelně lahodné víno, které si může zamilovat každý. Toto víno vás okouzlí svou zlatavo zelenkavou barvou, která přechází do jiskřivého zlatého menisku - perfektní harmonie barev, která jen podtrhuje jedinečnost a kvalitu tohoto nápoje.
Už samotný pohled na tuto sklenku plnou krásy budete vnímat jako skutečný vizuální požitek. A jakmile přičichnete, ucítíte úžasnou vůni přezrálé hrušky máslovky, která se mísí se sladkostí skořice. Vyjádření smyslné i lákavé kombinace, která vyvolává vzpomínky na letní dny strávené pod stromy s košíkem plným čerstvého ovoce a sladkých dobrot.
Když konečně ochutnáte první doušek tohoto lahodného vína, ocitnete se na vrcholu gastronomického potěšení. Plnější chuť s jádrového ovoce a přezrálé hrušky vás naprosto uchvátí a vy si uvědomíte, že jste právě objevili novou úroveň vinného zážitku. Výrazná kyselina dodává tomuto vínu svěžest a živost. Dlouhá dochuť tohoto veltlínského zeleného je dalším aspektem, který stojí za zmínku. Představte si chuť, která trvá a drží se vašeho patra celou věčnost, než se pomalu rozplyne a vy si uvědomíte, že jste právě zažili něco skutečně speciálního. Tento jedinečný zážitek není jen o chuti vína – ale je o emocích, vzpomínkách a radosti ze sdílení těchto okamžiků s lidmi kolem vás.

otevřít e-shop
suché
Moravské zemské víno
2021

Aromaticky velmi svěží víno s mohutnou chutí. Převládají silné tóny peckovitého ovoce, zejména černý rybíz a přezrálé třešně.

otevřít e-shop
polosuché
Moravské zemské víno
2023

Ryzlink rýnský je nádherně chutným pokladem, který zaujme pozoruhodnou kovově zlatavou barvou. Tento odstín připomíná slunce na obzoru, které se třpytí a pozvolna mění barvu během krásného letního dne. 
Aroma Ryzlinku rýnského je skutečně fascinující. Představte si procházku po rozkvetlé zahradě plné rozmanitých květin a stromů nesoucích ovoce ve vrcholné sezóně - přesně takto voní tento ryzlink rýnský. Jeho květnaté, ovocité aroma se šíří do vašich smyslů a naplňuje je radostí a touhou ochutnat víno hned teď.
Po ochutnání budete ohromeni jeho bohatostí a komplexností. V chuti dominuje mango, meruňka i grep, které dokonale harmonizují s ostatními prvky. Toto exotické ovoce je doprovázeny tóny dalších tropických plodů, které vytvářejí široké spektrum chutí, jež se rozvíjejí na vašem jazyku.
Na konci ochutnávky ucítíte dlouhotrvající dojem, který vás zahrne celou paletou dalšího tropického ovoce. Každý doušek vás bude přenášet na krásné exotické pláže s bělostným pískem a průzračnou modrou vodou. 

otevřít e-shop
polosuché
Moravské zemské víno
2023

Sylvánské zelené je dalším příkladem, jak dokáže mladý vinohrad nabídnout výjimečně lehké a svěží víno, tentokrát s polosuchým charakterem, který osloví široké spektrum milovníků bílých vín. Sylvánské zelené je odrůda, která je ceněna pro svou unikátní chuť a aroma, obzvláště když pochází z mladých vinic, kde se může plně projevit její pravá povaha.

Aroma tohoto vína je okouzlující, s vyváženým mixem ovocných a zelených tónů. Očekávejte svěží vůně, v nichž převládají zelené hrušky a svěží citrusové plody, doprovázené jemnými květinovými a bylinnými nuancemi. Tyto tóny společně vytvářejí bohatý, avšak jemný buket, který je ihned rozpoznatelný a vzbuzuje zvědavost.

Chuť vína je jasně polosuchá s výraznou, ale příjemně zaoblenou kyselinkou, která dodává vínu svěží profil. Přestože je to polosuché víno, jeho lehkost a harmonie chutí zajišťují, že je přístupné a nezatěžuje patro. Ovocné a zelené tóny se v chuti krásně snoubí a zanechávají na jazyku dlouhotrvající, svěží dojem.

otevřít e-shop
arrow__to-left__brown
1998
2003
2008
2013
2017
2018
2018
arrow__to-left__brown

Rezervace

Po - Pá 8:00 - 16:00
+420 770 168 888

Dotazy

Jakékoliv dotazy směřujte na:
info@vinarstvizimolka.cz

Obchod

Zájemci o velkoobchodní ceny, vlastní dopravu, individuální nabídky
obchod@vinarstvizimolka.cz

Naše adresa

Zimolka Vinařství s.r.o.
Brněnská 727, 696 11 Mutěnice